SALOMON

THIS IS TRAIL RUNNING

JAR V TERÉNE V ZNAMENÍ KOMFORTU

Zaujímavé novinky aj inovácie osvedčených trail runningových modelov SALOMON majú jeden spoločný cieľ – poskytnúť okrem nekompromisnej funkčnosti aj čo možno najvyšší komfort.

Úplne nové trailovky GLIDE MAX TRAIL a nová generácia modelov ULTRA GLIDE 2 a SENSE RIDE 5 stavajú predovšetkým na skvelých a preverených vlastnostiach tlmiacej peny a vo výsledku ponúkajú skvele namiešaný bežecký koktail pohodlia, výkonu a životnosti.

Salomon je dlhé roky lídrom vo svete trailrunningu a to je samozrejme zaväzujúce. Aj preto sa snaží inšpirovať širokú bežeckú komunitu – či už prostredníctvom nových technológií, ktoré robia beh v teréne jednoduchším a príjemnejším, alebo vďaka svojim špičkovým závodom a sériám, ako je napríklad Golden Trail Series či prostredníctvom profesionálnych bežcov. Ale môže to byť napríklad len jednoduchá túžba uniknúť do prírody, do kopcov a hôr a tam hľadať vzrušenie a prekonávať svoje vlastné výzvy, budovať kondíciu a užívať si pohodu bez honby za rekordy a výsledky.

 

NAKUPOVAŤ 

 

Salomon ULTRA GLIDE 2

Nakupovať 

Salomon SENSE RIDE 5

Nakupovať 

Druhá generácia nesmierne obľúbeného modelu ULTRA GLIDE 2 je ideálnou voľbou na dlhý tréning či závod v každom type teréne. Teraz je tento model vďaka prepracovanému zvršku z materiálu Engineered Mesh priedušnejší a tiež ľahší, pritom odolnejší. Zmenu doznal aj lem okolo členku a jazyk – všetko v snahe o posilnenie už aj tak vysokej miery komfortu. Zostáva typická zakrivená a prehnutá geometria zvaná R-Camber, ktorá podporuje plynulý prechod z dopadu do odrazu. S dropom 6mm, hĺbkou špuntov 3,5mm a hmotnosťou 260 gramov sú ideálnou voľbou pre skutočne široké spektrum bežcov.

 

Chcete mať v botníku len jeden pár trailových topánok a naopak nechcete vopred príliš riešiť, kam pobežíte, aký vás čaká terén a či sú vaše topánky na tento terén vhodné? Preto sú tu SENSE RIDE 5 – najvšestrannejší a najuniverzálnejší trailový model vo svojej piatej generácii. Tréning, závod, hory či park, vždy sa budete môcť spoľahnúť na vyvážený pomer komfortu a funkčnosti. Teraz sú vďaka novej tlmiacej pene o niečo viac tlmenejšie, neuberá im to však z predchádzajúcej dobrej dynamiky a stability. All-Terrain Contagrip na podrážke potom prispieva k dlhšej životnosti, nie je totiž tak náchylná na rýchle zbrúsenie pri behu na tvrdom povrchu. Výška špuntov je 3,5mm, drop 8mm a hmotnosť 286 gramov (veľ. 8,5)

 

 

 

FOTO1
FOTO2

Väčšinu bežcov príliš nezaujíma, či majú topánky o päť gramov menej alebo aký majú drop. Prieskumy ukázali, že 80% bežcov stavia na prvé miesto predovšetkým pohodlie a komfort a tieto vlastnosti, subjektívne veľmi dobre vnímateľné, uprednostňujú pred ďalšími technológiami a funkčnými charakteristikami. Preto Salomon pre túto jarnú sezónu pripravil skutočne super komfortné, úplne nové trailové modely a zároveň v tomto smere inovoval a vylepšil niektoré zo svojich ikonických modelov, ktoré sú podpísané pod samotnou históriou trailrunningu.

Už v roku 2012 vývojový tím Salomon prišiel s vtedy revolučnou tlmiacou penou OptiVibe. Po rokoch práce a biomechanických výskumov uzrela svetlo sveta Energy Foam, ktorá je základným kameňom tlmiacich technológií väčšiny cestných aj trailových modelov Salomon.

ZNAČKA SALOMON