DROP: 10 mm

Hľadáte to najlepšie a ste priaznivci značky Asics? S touto bežeckú jednotkou GEL-KAYANO 26 nemôžete šliapnuť vedľa!

Doprajte si prirodzený štýl behu a vychutnajte si fascinujúce komfort s pánskou bežeckou obuvou, vhodnú pre bežcov s pronačním došľapom . Technológia gel® v prednej i zadnej časti poslúži k absorpciu nárazov s vysokou hustotou a umožní pohodlný pocit na dlhé vzdialenosti. Bežecká topánka disponujúci textilným zvrškom a technológiu spätného odpruženie FLYTEFOAM® PROPEL, Vašej nohu dokonale podržia a zároveň je vysoko priedušná. Odpruženie podporuje stielka EVA, zatiaľ čo Trusstic SYSTEM prináša bežci novú úroveň stability a napomáha kontrolovať trakciu nohy v kontakte s podložkou. O podporu Vašej pronácia, stabilitu členku a celého pohybového aparátu sa potom postará systém podpory DUOMAX®, ktorý Vás dokonale podrží v priebehu celého tréningu. Na tomto technológiami excelentnom modeli nechýba ani AHAR® znižujúce opotrebenie a reflexné detaily, ktoré Vás udrží v bezpečí aj po zotmení.

VÝHODY:

  • Technológia gel® v prednej i zadnej časti pre absorpciu nárazov.
  • Metaclutch pomáha lepšie fixovať pätu.
  • Medzipodošva v hornej častí technológie FLYTEFOAM® PROPEL, ktorý je   málinko ťažšie ako Speva, ale má až o 5% väčšiu návratnosť energie a tým pádom aj väčšie tlmenie.
  • Textilné priedušný zvršok.
  • Systém podpory pronácia Duomax zvyšuje stabilitu a podporu.
  • Technológia AHAR® dodáva pocit pohodlia pri prvom kontakte so zemou, dokonalejšie priľnavosť pri odvíjejícím sa pohybu a vysokú mieru tlmenia.
  • Reflexné detaily.

 

Materiál:
Textile
Kód výrobca:
1011A628-020
Určenie:
cestné
Podpora:
pronační
ASICS GEL ™

ASICS GEL ™

Tlmenie a stabilita. Tieto dve požiadavky sú združené v revolučnom ASICS GEL ™ systému. Šok a sila tlaku sa zmenší, nohe sa dostane podpory pri nosení záťaže a zle vykonanej pohyby sú
znemožnené.

ASICS GEL ™ systém tlmenia je zostavený z rôznych GEL ™ komponentov. Vytvorené sú zo silikónových materiálov odolných na únavu, čo umožňuje vysokú odolnosť GEL ™ komponentov počas vystavenia záťažiam. Táto vlastnosť materiálu stabilizuje nohu pri prvom kontakte s povrchom.

Dodatočne sú potom ASICS GEL ™ vankúšiky umiestnené do pätovej časti, pod kĺbom palca a bruškami, tzn. v častiach, kde dochádza k vysokému vertikálnemu zaťaženiu medzi fázami dopadu a odrazu. Vďaka tomu, že je materiál extra tenký, najviac 4 mm, sa zmenší aj váha topánky, zlepší sa aj styk s povrchom a je obmedzené riziko zranenia vplyvom krútenie chodidla.

Pri prvom kontakte päty s povrchom na telo pôsobí sila veľkosť 2 - 3 násobku telesnej hmotnosti. Tá je závislá predovšetkým na rýchlosti bežca. ASICS GELTECH, pri podpore materiálu a konštrukciu celej podošvy absorbuje náraz špičiek. Dodatočne sú v podošve do pätovej časti integrované tzv. Pružné oblasti, ktoré s pomocou plánovanej deformácie stabilizujú chodidlo. V prednej časti zmenšuje ASICS GELTECH systém nápor, ktorý nastáva počas fázy odrazu.

Pri tom sú výsledné šmykové sily neutralizované s pomocou materiálu podošvy. Na mieru prispôsobené stupňa tvrdosti a tvaru, zodpovedajú požiadavkám rôznych zaťažení. Výsledkom je prirodzené cítenie povrchu.

Premyslene rozmiestnené flexibilné drážky rozdelí tlak zaťaženie pri prenose ťažiska cez prsty do odrazu.

Výhody:

  • Viac pohodlia vďaka účinnému tlmeniu a stabilite.
  • Odolnosť voči únave materiálu a trvanlivosť.
  • Zmenšené riziko zranenia vďaka menšiemu pôsobeniu síl pri dopade.
  • Funkčné zmenšenie úderných a tlakových síl.
  • Priamy styk s povrchom.
  • Obmedzené pôsobenie pák (počas pronácia a supinácie).
  • Stabilný základ aj u bočných síl.
FLYTEFOAM® PROPEL

FLYTEFOAM® PROPEL

Technológia poskytuje kombináciu spätného odpudenie so zníženou hmotnosťou a zvýšenou trvanlivosti. Propel je málinko ťažšie ako Speva, ale má až o 5% väčšiu návratnosť energie a tým pádom aj väčšie tlmenie.

výhody:

  • O 5% väčšiu návratnosť energie a väčšie tlmenie.
3M Reflective

3M Reflective

Reflexný materiál zaisťuje, že je bežca vidieť aj noci.

DuoMax®

DuoMax®

Do strednej časti chodidla je umiestnený podporný element DuoMax®, ten je vyrobený z rovnakých materiálov ako medzipodrážka a zaručuje vyšší stupeň tvrdosti a stability. Zmenšuje možnosť nad pronácia pred fázou odrazu a vedie k prirodzenejšiemu pohybu. Preto je podporný element DuoMax® umiestnený predovšetkým do bežeckej obuvi pre bežcov s tendenciou k pronácii. K dostaniu je vo viacerých druhoch zodpovedajúcich individuálnym potrebám.

výhody:

  • Znížené riziko zranenia.
  • Harmonický pohyb.
  • Bezpečnejšie tréning pre bežcov s tendenciou k nad pronácii.
  • Optimálny přrozený pohyb chodidla.
SpEVA

SpEVA

SpEVA materiál medzipodrážky, je vylepšená verzia tradičného ASICS EVA materiálu.

Zostavený je z makromolekúl podobných gume a je prispôsobený k rýchlej regenerácii a vrátenie sa do pôvodného tvaru po deformácii po styku s povrchom. Tak je pristátie pri nasledujúcom kroku účinne tlmené a priamy pohyb nohy zrýchlený.

výhody:

  • Bezpečné, účinné tlmenie pri každom kroku.
  • Vysoká odolnosť oproti opotrebovaniu a vysoko odolné tlmenie
  • Zvýšené pohodlie a znížené riziko možnosti zranenia.

 

Trusstic System®

Trusstic System®

Trusstic System® je ľahká podporná jednotka integrovaná do medzipodošvy pod klenbu chodidla. Spája prednú a zadnú časť topánky. Rovnako tak podporuje středníčást nohy počas fázy státia aj počas prípravy na odraz.

Dôsledkom zaťaženie chodidla, je kontrolovaná deformácia medzipodrážky. Torzná stabilita topánky zostáva neporušená, klenba chodidla je stabilizovaná a ploska chodidlá sa odľahčí. Tým je zmenšené riziko zranenia a zaistené väčšie pohodlie i bezpečnosť bežecké topánky.

Niečo ste sa o produkte nedozvedeli z opisu?