0 EUR

Futbalová lopta Puma FINAL 1 STATEMENT FIFA Q PRO biela

87,90 EUR
Běžná cena : 111,80 EUR
Získejte 2% z nákupu späť! Viac info
ks
-22%

Futbalová lopta Puma FINAL 1 STATEMENT FIFA Q PRO je na úrovni svetovej triedy, ktorou používajú národné kluby spolu s profesionálnymi legendami po celom svete. Vysokofrekvenčné lisovaná konštrukcia poskytuje vynikajúcu trvanlivosť a zaisťuje zníženie absorpcii vody. Pena z POE kombinuje výborný dotyk a dlhú trvanlivosť lopty.

VÝHODY:

  • Zápasová lopta profesionálnej kvality.
  • Schválený testy FIFA® QUALITY PRO pre najvyššiu úroveň hry.
  • Formovaná konštrukcia poskytuje vynikajúcu retenciu, trvanlivosť a zníženú absorpciu vody.
  • Znížená konfigurácia 18 panelov minimalizuje počet švov a vytvára väčšie panely pre vynikajúce dotyk.
  • Polyuretánová vonkajšia vrstva vyvinutá spoločnosťou PUMA bez stresu poskytuje zlepšenú aerodynamiku letu.
 
Materiál:
polyuretán / POE pena
Kód výrobca:
8289501
Určenie:
futbalové
hmotnosť:
438 g
FIFA Quality Pro

FIFA Quality Pro

Lopty s logom FIFA prechádzajú komplexným testovaním. Takto vyrobené lopty FIFA schvaľuje pre používanie pre vnútorné alebo vonkajšie použitie.

konkrétne:

Test 1: Odvod lopty

K dobrému odhadnutie dráhy letu musí mať lopta konštantný obvodové miery. Obvod sa meria na desiatich rôznych miestach. Tieto merania sú použité na výpočet priemerného obvodu. Lopty s logom FIFA Quality musí mať túto hodnotu 68 až 70 cm, lopty FIFA Quality Pro musí mať obvod medzi 68,5 a 69,5 cm.

Test 2: Guľatosť lopty

Nepresné šitie môže loptu zdeformovať. Priemer sa meria na šestnástich miestach. Z týchto mier sa stanoví priemer. Dve limitné hodnoty sa môžu od priemeru odlíšiť iba o 2% (u lôpt so známkou FIFA Quality), alebo dokonca len o 1,5% (FIFA Quality Pro).

Test 3: Odskok

Lopta sa nechá desaťkrát spadnúť na oceľovú dosku z výšky dvoch metrov. FIFA Quality lopty sa musí odraziť do výšky 115 cm až 165 cm, FIFA Quality Pro iba 120 cm až 165 cm. Rozdiel medzi jednotlivými odskoky nesmie byť väčší ako 10 cm.

Test 4: Váha

Každá testovaná lopta je trikrát zvážená v špeciálnej nádobe. Táto nádoba je zapečatená tak, aby prípadný únik vzduchu z lopty neovplyvnil váženia. FIFA Quality lopty by mali mať váhu medzi 410 a 450 g. Lopty so známkou FIFA Quality Pro by mali vážiť medzi 420 a 445 g.

Test 5: Vstrebávanie

Pri tomto teste sa lopta otáča a je 250 krát ponorený do nádobky s 2 cm vody. FIFA Quality lopty môžu absorbovať maximálne 15% svojej pôvodnej váhy. FIFA Quality Pro môžu vstrebať len 10%.

Test 6: Strata tlaku

Správanie lopty, ktorý počas hry stráca tlak, je ťažko predvídateľné. V tomto teste sa lopta nahustí vzduchom na tlak jednej atmosféry. Za tri dni (72 hodín) sa tlak v lopte znovu merajú. Aby loptu mohol nosiť známku FIFA Quality, nesmie stratiť viac ako 25% pôvodného tlaku. Lopty FIFA Quality Pro nesmie stratiť viac ako 20%.

Test 7: Stabilita tvaru a veľkosti

Pri tomto teste sa lopta 2000-krát vystrelí proti oceľovému plátu rýchlosťou 50 km / h. Švy i duša musia tento test bez ujmy vydržať. Strata tlaku i zmena tvaru a obvodu lopty musia byť minimálne. Tento test podstupujú len lopty s pečaťou FIFA Quality Pro.

Test 8: Vyváženie lopty

Pri tomto teste loptu pri uvedení v priamy smer musí udržať svoju dráhu. Lopta sa uvedie do rovného pohybu, tak aby sa kotúľal po vodorovnej podložke v priamom smere a sleduje sa o koľko stupňov sa lopta odchýlil od svojej pôvodnej rovné dráhy. Tento test podstupujú len lopty určené pre futsal. Lopty FIFA Quality sa môžu odchýliť o maximálne 7,5 ° a lopty FIFA Quality Pro maximálne o 5 °.

Niečo ste sa o produkte nedozvedeli z opisu?