DROP: 8 mm

Bežecké topánky Asics NOOSA TRI 12 sú navrhnuté pre triatlon, ako už názov napovedá (NOOSA je názov triatlone každoročne sa konajúceho v Austrálii). Otvorená mesh sieťovina zaisťuje optimálnu priedušnosť, takže nohy zostanú v suchu a pohodlí aj počas extrémnych pretekárskych podmienok. Zároveň vďaka bezšvovému zvršku môžu byť topánky nosené aj bez ponožiek, bez rizika odreniny. Topánka je vybavená medzipodrážok FLYTEFOAM™, ktorá spolupracuje s technológiou GEL ™ tlmiaci v zadnej časti pre pohodlnejšie došľap.

Sú špeciálne upravené tak, aby boli ľahko a rýchlo nasaditeľné (napr. Po zoskoku z bicykla), to všetko zjednodušujú elastické šnúrky a vyťahovacie jazýček na päte a očko na jazyku. Technológia AHAR + ™ pomáha znižovať opotrebenie v kritických oblastiach podošvy. Výkonná bežecká obuv GEL-NOOSA TRI ™ 12 sa vyznačuje farebným designom a pokročilými technológiami, ktoré zvyšujú vašu rýchlosť a výkonnosť.
Topánky majú veľmi miernu podporu pronácia a to vďaka technológii Dynamic Duomax, pričom Dynamic Duomax je drážkovaný a má väčšiu flexibilitu ako klasický Duomax.

VÝHODY:

 • vhodné pre triatlon
 • mesh sieťovina zabezpečuje optimálnu priedušnosť
 • ideálne aj do extrémnych pretekárskych podmienok
 • bezšvový zvršok
 • veľmi ľahké topánky - 274g.

 

 

 

Materiál:
Textile
Kód výrobca:
1012A578-750
Určenie:
tempové
Podpora:
pronační
hmotnosť:
274 g
ASICS GEL ™

ASICS GEL ™

Tlmenie a stabilita. Tieto dve požiadavky sú združené v revolučnom ASICS GEL ™ systému. Šok a sila tlaku sa zmenší, nohe sa dostane podpory pri nosení záťaže a zle vykonanej pohyby sú
znemožnené.

ASICS GEL ™ systém tlmenia je zostavený z rôznych GEL ™ komponentov. Vytvorené sú zo silikónových materiálov odolných na únavu, čo umožňuje vysokú odolnosť GEL ™ komponentov počas vystavenia záťažiam. Táto vlastnosť materiálu stabilizuje nohu pri prvom kontakte s povrchom.

Dodatočne sú potom ASICS GEL ™ vankúšiky umiestnené do pätovej časti, pod kĺbom palca a bruškami, tzn. v častiach, kde dochádza k vysokému vertikálnemu zaťaženiu medzi fázami dopadu a odrazu. Vďaka tomu, že je materiál extra tenký, najviac 4 mm, sa zmenší aj váha topánky, zlepší sa aj styk s povrchom a je obmedzené riziko zranenia vplyvom krútenie chodidla.

Pri prvom kontakte päty s povrchom na telo pôsobí sila veľkosť 2 - 3 násobku telesnej hmotnosti. Tá je závislá predovšetkým na rýchlosti bežca. ASICS GELTECH, pri podpore materiálu a konštrukciu celej podošvy absorbuje náraz špičiek. Dodatočne sú v podošve do pätovej časti integrované tzv. Pružné oblasti, ktoré s pomocou plánovanej deformácie stabilizujú chodidlo. V prednej časti zmenšuje ASICS GELTECH systém nápor, ktorý nastáva počas fázy odrazu.

Pri tom sú výsledné šmykové sily neutralizované s pomocou materiálu podošvy. Na mieru prispôsobené stupňa tvrdosti a tvaru, zodpovedajú požiadavkám rôznych zaťažení. Výsledkom je prirodzené cítenie povrchu.

Premyslene rozmiestnené flexibilné drážky rozdelí tlak zaťaženie pri prenose ťažiska cez prsty do odrazu.

Výhody:

 • Viac pohodlia vďaka účinnému tlmeniu a stabilite.
 • Odolnosť voči únave materiálu a trvanlivosť.
 • Zmenšené riziko zranenia vďaka menšiemu pôsobeniu síl pri dopade.
 • Funkčné zmenšenie úderných a tlakových síl.
 • Priamy styk s povrchom.
 • Obmedzené pôsobenie pák (počas pronácia a supinácie).
 • Stabilný základ aj u bočných síl.
FlyFoam technology

FlyFoam technology

Najmodernejšie technológie odpruženie, ktorú Asics vytvoril. FlyteFoam tlmiace pena je o 55% ľahší ako štandardné tlmiace materiály. Vďaka pridaným organickým vláknam táto pena zaručí extrémnu odolnosť, tvar medzipodošvy sa po každom kroku navracia do pôvodného stavu, ponúka ideálne odpruženie a zároveň zaisťuje potrebnú stabilitu.

AHAR®

AHAR®

Dodáva pocit pohodlia pri prvom kontakte so zemou, dokonalejšie priľnavosť pri odvíjejícím
sa pohybu a vysokú mieru tlmenia. V zadnej časti chodidla je AHAR® + vybavený vysokým podielom karbónu, ktorý podporuje trvanlivosť materiálu. V prednej časti chodidla je tiež integrovaný AHAR® +, avšak v penovej podobe (DURASPONGE®), aby sa tak zvýšil pocit pohodlia v prednej časti chodidla. AHAR® + zaručuje flexibilitu, nízku hmotnosť a odolnosť proti opotrebovaniu.

výhody:

 • Vysoká odolnosť proti oderu v zadnej časti chodidla
 • Zaistí väčšie pohodlie a dokonalejšie priľnavosť
Dynamic Duomax

Dynamic Duomax

Dynamic Duomax je rezulátem systematického, nepretržitého rozvoja Duomax-u, k ešte väčšiemu pohodliu a prispôsobivosti. Pohyb chodidla je mäkšia a rovnomernejšie vo všetkých fázach bežeckého kroku.

Podporný element Dynamic Duomax je vytvorený z rovnakých materiálov ako medzipodrážka a je umiestnený do strednej časti topánky. Vytvorený bol predovšetkým pre bežcov s tendenciou k nad pronácii. Tým sa zníži riziko úrazu a pohyb chodidla sa stane prirodzenejším.

výhody:

 • Pohodlnejšie a prispôsobivejšie.
 • Mäkšie a rovnomernejšie pohyb.

Niečo ste sa o produkte nedozvedeli z opisu?