0 EUR

Dámske bežecké topánky Asics GEL-NIMBUS 24 W modré

160,20 EUR
Běžná cena : 184,20 EUR
Získajte 2% z nákupu späť! Viac info
ks
Farebné varianty:
-14%

VÝŠKA PATY: 26 mm
VÝŠKA ŠPIČKY: 13 mm

Dámske bežecké topánky Asics GEL-NIMBUS 24 W sú cestná tréningová obuv s neutrálnym došľapom určená na veľké množstvo kilometrov. V porovnaní s predchádzajúcou generáciou GEL-NIMBUS 23 sa tu udialo množstvo zmien. Zvršok Jacquard Mesh nahradila elastická sieťovina z recyklovaného materiálu, ktorá svojou priedušnosťou zlepšuje prúdenie vzduchu a oporu chodidla. Kedysi pre model GEL-NIMBUS typický masívny jazyk s extra polstrovaním je už aj minulosťou. Novo tu máme pružný knitový jazyk s lepšou prispôsobivosťou. Pamäťová pena v oblasti päty je síce trochu tvrdšia, ale stále ide o najmäkšiu a najpohodlnejšiu bežeckú obuv od Asics . Stielka OrthoLite™ X-55 zaisťuje pohodlie pri obúvaní. V medzipodrážke sa prvýkrát objavuje pena FF BLAST+ , ktorá sa vyznačuje o 15% lepšou tlmivosťou a zároveň na každom kroku pocítite o 15% lepšiu návratnosť energie. Práve tento inovovaný materiál zohráva hlavnú úlohu v celkovej mäkkosti pri došľapoch. 3D SPACE CONSTRUCTION™ technológia zlepšuje ich kompresiu. Charakteristické tlmenie GEL™ starajúce sa o absorpciu nárazov sa nachádza pod pätou aj pod špičkou. Medzigeneračne došlo k "nafúknutiu" gumových segmentov na odolnej podrážke AHAR+ , ktoré majú vplyv na životnosť obuvi. Stredová línia s nepatrne zníženou vrstvou gumy má za úlohu navádzať nohu ideálne smerom a vzdialene pripomína niekdajšiu technológiu Guidance Line® . Reflexné prvky zvyšujú viditeľnosť za zhoršených svetelných podmienok a sú súčasťou nového designu. Pokiaľ hľadáte bežecké topánky s mimoriadnym tlmením a pocitom mäkkosti, tak Asics GEL-NIMBUS 24 budú jednoznačnou voľbou. Jednoducho nenájdete lepšie odtlmené.

VÝHODY:

 • Najmäkšie a najpohodlnejšie topánky od Asics.
 • Nová generácia legendárneho modelu.
 • Zvršok z priedušnej elastickej sieťoviny.
 • Pružný knitový jazyk.
 • Stielka OrthoLite™ X-55 .
 • Pena FF BLAST+ v medzipodrážke.
 • Charakteristické tlmenie GEL™ .
 • 3D SPACE CONSTRUCTION™ .
 • Odolná podrážka AHAR+ .
Značka:
Kód výrobca:
1012B201-400
Pohlavie:
dámske
Materiál:
syntetika / textil
Drop:
13 mm
Určenie:
cestné
Podpora:
neutrálne
hmotnosť:
247 g

Video

ASICS GEL ™

ASICS GEL ™

Tlmenie a stabilita. Tieto dve požiadavky sú združené v revolučnom ASICS GEL ™ systému. Šok a sila tlaku sa zmenší, nohe sa dostane podpory pri nosení záťaže a zle vykonanej pohyby sú
znemožnené.

ASICS GEL ™ systém tlmenia je zostavený z rôznych GEL ™ komponentov. Vytvorené sú zo silikónových materiálov odolných na únavu, čo umožňuje vysokú odolnosť GEL ™ komponentov počas vystavenia záťažiam. Táto vlastnosť materiálu stabilizuje nohu pri prvom kontakte s povrchom.

Dodatočne sú potom ASICS GEL ™ vankúšiky umiestnené do pätovej časti, pod kĺbom palca a bruškami, tzn. v častiach, kde dochádza k vysokému vertikálnemu zaťaženiu medzi fázami dopadu a odrazu. Vďaka tomu, že je materiál extra tenký, najviac 4 mm, sa zmenší aj váha topánky, zlepší sa aj styk s povrchom a je obmedzené riziko zranenia vplyvom krútenie chodidla.

Pri prvom kontakte päty s povrchom na telo pôsobí sila veľkosť 2 - 3 násobku telesnej hmotnosti. Tá je závislá predovšetkým na rýchlosti bežca. ASICS GELTECH, pri podpore materiálu a konštrukciu celej podošvy absorbuje náraz špičiek. Dodatočne sú v podošve do pätovej časti integrované tzv. Pružné oblasti, ktoré s pomocou plánovanej deformácie stabilizujú chodidlo. V prednej časti zmenšuje ASICS GELTECH systém nápor, ktorý nastáva počas fázy odrazu.

Pri tom sú výsledné šmykové sily neutralizované s pomocou materiálu podošvy. Na mieru prispôsobené stupňa tvrdosti a tvaru, zodpovedajú požiadavkám rôznych zaťažení. Výsledkom je prirodzené cítenie povrchu.

Premyslene rozmiestnené flexibilné drážky rozdelí tlak zaťaženie pri prenose ťažiska cez prsty do odrazu.

Výhody:

 • Viac pohodlia vďaka účinnému tlmeniu a stabilite.
 • Odolnosť voči únave materiálu a trvanlivosť.
 • Zmenšené riziko zranenia vďaka menšiemu pôsobeniu síl pri dopade.
 • Funkčné zmenšenie úderných a tlakových síl.
 • Priamy styk s povrchom.
 • Obmedzené pôsobenie pák (počas pronácia a supinácie).
 • Stabilný základ aj u bočných síl.
FlyFoam technology

FlyFoam technology

Najmodernejšie technológie odpruženie, ktorú Asics vytvoril. FlyteFoam tlmiace pena je o 55% ľahší ako štandardné tlmiace materiály. Vďaka pridaným organickým vláknam táto pena zaručí extrémnu odolnosť, tvar medzipodošvy sa po každom kroku navracia do pôvodného stavu, ponúka ideálne odpruženie a zároveň zaisťuje potrebnú stabilitu.

AHAR®

AHAR®

Dodáva pocit pohodlia pri prvom kontakte so zemou, dokonalejšie priľnavosť pri odvíjejícím
sa pohybu a vysokú mieru tlmenia. V zadnej časti chodidla je AHAR® + vybavený vysokým podielom karbónu, ktorý podporuje trvanlivosť materiálu. V prednej časti chodidla je tiež integrovaný AHAR® +, avšak v penovej podobe (DURASPONGE®), aby sa tak zvýšil pocit pohodlia v prednej časti chodidla. AHAR® + zaručuje flexibilitu, nízku hmotnosť a odolnosť proti opotrebovaniu.

výhody:

 • Vysoká odolnosť proti oderu v zadnej časti chodidla
 • Zaistí väčšie pohodlie a dokonalejšie priľnavosť

Patentovaná technológia antibakteriálnych anatomických stielok do obuvi, ktoré dlhodobo tlmí nárazy pri došliapnutí a preventívne zabraňujú vzniku zápachu v topánkach a plesniam. Efektívne odvádzajú vlhkosť, zaisťujú priedušnosť, vďaka ktorej noha v topánke lepšie vetrá a menej sa potí. Vzhľadom k tomu, že sú vyrobené z čistého PU materiálu v podobe peny, sú ľahko umývateľné a odolné a takmer stopercentne priedušné.

Niečo ste sa o produkte nedozvedeli z opisu?