Inov-8 na adsport.sk

Inov-8 je značka obuvi, ktorá bola založená Waynom Edym vo Veľkej Británii roku 2001. Špecializuje sa na outdoorovú obuv, oblečenie a vybavenie najmä pre terénnych bežcov a horských turistov. Wayne, narodený v Zimbabwe, od útleho mladosti pracoval v obuvníckom priemysle, kde začínal sa strojárenskú prípravou pre vývoj a priemyselnú výrobu športových topánok a získaval tu nevyhnutné skúsenosti z pohľadu vývoja a výroby. 2 roky po založení firmy si všimol medzery na britskom bežeckom trhu s offroadovou obuvou. Preto navrhol a prišiel s modelom MUDROC 290, ktorého hlavnou prednosťou bola toľko dopytované priľnavosť k terénu. To spôsobilo, že sa stal hitom a získal si veľa nadšených zákazníkov. Tento model sa vyrába dodnes.

Inov-8 sa výrazne profiluje ako výrobca ľahké, flexibilné, funkčné obuvi s možnosťou výberu úrovne tlmenia. Všetkým bežcom tak ponúka alternatívu k tradičným tlmivým topánkam. Rovnakú filozofiu potom aplikuje aj u výroby batohov a ľadviniek. Keď sa pozriete na Inov-8 topánky, nájdete na nich absolútne minimum švov, pretože sú pri ich výrobe použité najmodernejšie technológie tvarovanie a stabilizácie zvrškov, ktoré umožňujú výrazne znižovať váhu. Naviac ponúka výbornú priedušnosť a hlavne výrazne prispievajú k pohodliu. Ďalším absolútne zásadným parametrom je možnosť výberu dropu (sklonu medzi pätou a špičkou medzipodošvy).

Cieľom firmy Inova-8 nie je vyrábať univerzálne topánky, ktoré budú mať priemerné vlastnosti na rôznych povrchoch a podmienkach. Cieľom je naďalej vyrábať bežeckú obuv cielene určenú pre daný povrch, do daných podmienok a pri správnom zvolení úrovne tlmenia potom môže zákazník získať špičkovo funkčný výrobok, s ktorým bude výsostne spokojný.