Detské hádzanárske topánky Asics BLAST 7 GS sú vďaka sieťované vložke, ktorá zaisťuje dostatočnú ventiláciu, ako stvorené pre hru. Táto obuv ponúka maximálnu priľnavosť počas hry a poskytuje mladým ľuďom podporu, ktorú potrebujú pri rýchlych šprintoch a zákrutách. Odpruženie GEL™ na päte poskytuje neuveriteľné odrazy a tlmenie.

VÝHODY:

  • Sieťovaná vložka pre ventiláciu.
  • Zaisťuje priľnavosť.
  • Technológia GEL ™ tlmí dopady.
Materiál:
syntetický
Kód výrobca:
C643Y-003
Určenie:
nízke
ASICS GEL ™

ASICS GEL ™

Tlmenie a stabilita. Tieto dve požiadavky sú združené v revolučnom ASICS GEL ™ systému. Šok a sila tlaku sa zmenší, nohe sa dostane podpory pri nosení záťaže a zle vykonanej pohyby sú
znemožnené.

ASICS GEL ™ systém tlmenia je zostavený z rôznych GEL ™ komponentov. Vytvorené sú zo silikónových materiálov odolných na únavu, čo umožňuje vysokú odolnosť GEL ™ komponentov počas vystavenia záťažiam. Táto vlastnosť materiálu stabilizuje nohu pri prvom kontakte s povrchom.

Dodatočne sú potom ASICS GEL ™ vankúšiky umiestnené do pätovej časti, pod kĺbom palca a bruškami, tzn. v častiach, kde dochádza k vysokému vertikálnemu zaťaženiu medzi fázami dopadu a odrazu. Vďaka tomu, že je materiál extra tenký, najviac 4 mm, sa zmenší aj váha topánky, zlepší sa aj styk s povrchom a je obmedzené riziko zranenia vplyvom krútenie chodidla.

Pri prvom kontakte päty s povrchom na telo pôsobí sila veľkosť 2 - 3 násobku telesnej hmotnosti. Tá je závislá predovšetkým na rýchlosti bežca. ASICS GELTECH, pri podpore materiálu a konštrukciu celej podošvy absorbuje náraz špičiek. Dodatočne sú v podošve do pätovej časti integrované tzv. Pružné oblasti, ktoré s pomocou plánovanej deformácie stabilizujú chodidlo. V prednej časti zmenšuje ASICS GELTECH systém nápor, ktorý nastáva počas fázy odrazu.

Pri tom sú výsledné šmykové sily neutralizované s pomocou materiálu podošvy. Na mieru prispôsobené stupňa tvrdosti a tvaru, zodpovedajú požiadavkám rôznych zaťažení. Výsledkom je prirodzené cítenie povrchu.

Premyslene rozmiestnené flexibilné drážky rozdelí tlak zaťaženie pri prenose ťažiska cez prsty do odrazu.

Výhody:

  • Viac pohodlia vďaka účinnému tlmeniu a stabilite.
  • Odolnosť voči únave materiálu a trvanlivosť.
  • Zmenšené riziko zranenia vďaka menšiemu pôsobeniu síl pri dopade.
  • Funkčné zmenšenie úderných a tlakových síl.
  • Priamy styk s povrchom.
  • Obmedzené pôsobenie pák (počas pronácia a supinácie).
  • Stabilný základ aj u bočných síl.

Niečo ste sa o produkte nedozvedeli z opisu?